Ekonomický, řídicí a rezervační systém pro sportovní a relaxační centra

Nefunkční PostgreSQL po aktualizaci Windows 10 na Fall Creators Update!

Po instalaci aktualizace Windows 10 Fall Creators Update se může stát, že se nespustí PostgreSQL server, který zpracovává data pro R2S. Problém je v tom, že Microsoft změnil v této aktualizaci název regionu z „Czech Republic“ na „Czechia„. Z tohoto důvodu hlásí služba PostgreSQL při startu chybu a nespustí se.
Řešením je instalace nového místního nastavení s původním názvem Czech Republic. Instalátor tohoto nového místního nastavení si můžete stáhnout jako cs-CZ.msi.
Po instalaci restartujete počítač, nebo ručně spusťte službu „postgresql-…“

Systém R2S přestal pracovat

Windows 7 a novější – Pokud se při spuštění programu objeví chybové hlášení „Systém R2S přestal pracovat“, pravděpodobně se jedná o problém s instalací aktualizace, pro jejíž dokončení jsou potřeba oprávnění administrátora. V tomto případě spusťte systém R2S přes pravé tlačítka myši –  „Spustit jako správce“.
Po dokončení aktualizace lze systém již normálně spustit.

Problém spuštění R2S rel.5800 (či vyšší) po aktualizaci

Pokud nejde program R2S po aktualizaci spustit s hlášením, že aplikace přestala komunikovat, je možný problém v tom, že se při instalaci nové verze správně nenainstalovala komponenta SAP Crystal Reports 13, která je od verze 5800 nová.

V průběhu instalace se zobrazilo toto, nebo podobné hlášení:

chyba CR13

Problém je v tom, že v okamžiku aktualizace R2S probíhala, nebo již byla částečně dokončena aktualizace systému Windows, která vyžadovala restart systému pro její dokončení.

Řešení: restartujte systém Windows a po dokončení všech aktualizací systému můžete provést aktualizaci R2S znovu, Crystal Reports 13 by se již měl nainstalovat správně.

Problém se spuštěním R2S

Uživatelé programu R2S, kterým program při spuštění ohlásí chybu, že v aplikaci došlo k neošetřené výjimce (viz obrázek), mohou tento problém odstranit stažením a spuštěním aplikace R2SSetRights, která opětovně nastaví potřebná práva k souborům a klíčům v registrech Windows.

Problém vzniká po instalaci produktu třetí strany, který vynuluje práva nastavená instalátorem R2S.

R2SSetRights – soubor stáhněte a spusťte. Program vyžaduje práva administrátora.