Ekonomický, řídicí a rezervační systém pro sportovní a relaxační centra

Dnes vychází nová verze ekonomického a řídicího systému pro sportovní a relaxační centra R2S. Kromě slibované podpory elektronické váhy při prodeji, podpory druhé čtečky elektronických klíčů nebo možnosti zobrazení nabídky vybraných položek pro prodej bezprostředně po otevření účtu, přináší celou řadu dalších novinek a drobných vylepšení.

Přehled nejdůležitějších novinek ve verzi 4100:

 1. Implementována podpora elektronické váhy při prodeji položek na váhu.
 2. Implementována podpora druhé čtečky elektronických klíčů.
 3. Do algoritmu výpočtu prodejní ceny položky přidána možnost zadat doplňkovou cenu, která platí jen určitý počet minut od prodeje položky. Rozhodujícím časem je pak okamžik vyúčtování účtu, kdy se cena aktualizuje podle tohoto pravidla.
 4. Do profilů účtů přidána volba pro automatické zobrazení nabídky položek k prodeji po otevření účtu. V nabídce je možné též nastavit, že musí být vybrána některá z položek nabídky, jinými slovy, že nelze tuto nabídku stornovat.
 5. V návaznosti na předchozí bod je nyní možné v profilu účtu definovat prodejní položky automaticky zobrazované nabídky a jejich pořadí v této nabídce.
 6. V detailu klientského účtu doplněna možnost k jednotlivým položkám čerpání depozitu doplnit, upravit či smazat poznámku.
 7. Upřesněno zakládání účtů přímého prodeje tak, že nyní nejsou v případě založení nového účtu bez elektronického klíče nabízeny profily účtů s identitou klíče 0, ale profily účtů s identitou klíče výchozího profilu účtů přímého prodeje. Jinými slovy, nyní je možné, aby výchozí profil účtů přímého prodeje měl nastavenou jinou identitu klíče než 0.
 8. Doplněna volba nastavení „přeskočit dialog vyběru profilů, když je jen jeden“, která přeskočí dialog pro výběr profilu účtu při zakládání nového účtu přímého prodeje elektronickým klíčem, měl-li být nabídnut jen jeden profil pro nový účet přímého prodeje a volba je tudíž jednoznačná.
 9. Program R2S si nyní při ukončení ukládá identifikátor aktuálního klientského účtu v panelu klientských účtů, aby jej opět při startu obnovil jako aktuální. Rovněž je obnoven aktivní sloupec (pro filtrování) v tomto záznamu.
 10. Vlastnost z předchozího bodu byla aplikována shodně i pro panely webových registrací a pro adresář.
 11. Upraveno chování programu v případě, že aktuální profil účtu má povoleno přečerpání depozitu a částka za právě zadávané čerpání je větší než zůstatek účtu. Dříve se program snažil dobít účet rozdílovým depozitem, aby zůstatek účtu byl po zadání čerpání nulový, nyní se automaticky čerpá do mínusu bez ptaní.